Akcie na Kozej

4. 5. 2023 – štvrtok o 19.00 – Uvedenie knihy VEĽKÝ brat a VEĽKÁ sestra

Piata kniha z edície Malé VEĽKÉ dejiny Milana Šimečku dorazila z tlačiarne. Kniha VEĽKÝ brat a VEĽKÁ sestra (nateraz) uzatvára edíciu a to je dôvodom na malú (alebo aj veľkú) oslavu. Príďte a tešte sa s nami! Na čašu vína a malé občerstvenie pozvite aj svojich priateľov.

Viac o evente: https://fb.me/e/3sBzgHZCD


10. 5. 2023 – streda o 10.00 – Posvieťte si s nami na sny: Modrý tučniak

Jedného dňa sa do bielej Antarktídy narodí modrý tučniak. „Ty k nám asi nepatríš," usúdia ostatní. Niekedy sa nových a zvláštnych vecí bojíme. Ale Modrý tučniak skáče, loví, pláva a kráča presne ako oni! Tak ako to je? Petr Horáček napísal a namaľoval príbeh o priateľstve a prijatí pre najmenšie deti. Príďte, budeme v ňom mať veľa hudby a jasné, že si aj vyrobíme tučniakov. (2+)

Akciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Viac o evente: https://fb.me/e/DnRmWJNg


16. 5. 2023 – utorok o 18.00 – Jazero

Prekrásny poetický príbeh, minimalistický text. Jazero je intímne, má svojskú atmosféru, rybu, príbeh a pôsobivý odkaz. Ako sa vyrovnávame so zmenami? Ako metamorfózy vplývajú na náš život? Príďte do kníhkupectva Artforum a zažite oranžovú oslavu života a zmien. Veríme, že sa budete cítiť ako ryby vo vode. Presnejšie v jazere.

Akciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Viac o evente: https://fb.me/e/11XRzu4i1


17. 5. 2023 – streda o 18.00 – Uvedenie publikácie Správa o slovenskej architektúre

Ako je na tom slovenská architektúra? Príďte do Artfora a dozviete sa! Pri uvedení publikácie sa k téme vyjadria tí najpovolanejší. Správa o slovenskej architektúre hodnotí architektonickú scénu na Slovensku v rokoch 2020 až 2022. Zvláštnu pozornosť venuje otázkam verejného záujmu v oblasti architektúry, mestského plánovania, architektonického dedičstva a životného prostredia.

Viac o evente: https://fb.me/e/2DE6sg4vK


18. 5. 2023 – štvrtok o 17.00 – Agáta, kde si?

Čerstvá kniha z dielne vydavateľstva Bublina rozpráva príbeh deväťročnej Agáty, ktorá je natoľko fascinovaná novými technológiami, že ju jej nový mobil doslova vcucne. O vzniku knihy, o nástrahách ale aj možnostiach online priestoru, ktorý deti stále viac priťahuje, sa budeme rozprávať s autorkami knihy Terezou Oľhovou a Evou Šandíkovou, do diskusie pre rodičov sa pridá psychologička Laura Bittó Urbanová a o detský tvorivý program sa postará Miriam Halamičková. Večerom vás bude sprevádzať zástupkyňa redakcie a vydavateľstva Bublina, Broňa Schragge.

Akciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Viac o evente: https://fb.me/e/3u27dNX43


24. 5. 2023 – streda o 17.00 : Posvieťte si s nami na sny: Tuláčik a Klára

Táto kniha po mnohých rokoch opäť zavítala ako novinka na knižné pulty. A my, čo sme ju mali radi v prvom vydaní, sme celkom zvedaví, čo na ňu povedia súčasné deti. Je jednoduchá a nenápadne hnedá. Nekričí, skôr zavýja (Tuláčik). Ale každopádne pohladí, keď treba (Klára). A je nielen o priateľstve, ale aj o našej malichernosti a márnivosti. Príďte, čím viac múdrych psích a detských hláv, tým to bude lepšie. (5+)

Akciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Viac o evente: https://fb.me/e/2XmVQZu0b


25.5. 2023 - štvrtok o 17.00 – Knihy na plátne – Beseda v Kino Film Europe

Film a knihy patria k sebe! Príďte o 17:00 na film Bombastický Johan a o 19:00 si vypočujte besedu v priestoroch kina film Europe na Štefánikovej. Tešia sa na vás scenáristka Jana Skořepová, autorka scenáru Piargy (adaptácia Švantnera, ocenená Slnko v sieti), Peter Konečný (filmový kritik, šéfredaktor Kinema), Vladimír Michal (zakladateľ a duša vydavateľstva Artforum), moderuje Dado Nagy.

Akciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.


30. 5. 2023 – utorok o 18.00 – Literatúra a umenie v časoch AI

Je to už vyše sto rokov, čo Karel Čapek napísal prvú hru o robotoch. Dnes roboti píšu hry o Karlovi Čapkovi. Aký vplyv má rozvoj umelej inteligencie na podobu literatúry a umenia vo všeobecnosti? Čo urobí kvantum textov produkovaných s naším vnímaním textu? A aké poučenie si môžeme vziať z románov klasikov sci-fi a cyberpunku?

Akciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Viac o evente: https://fb.me/e/MiXc6jSw