Konec velkých prázdnin

PAVEL KOHOUT

NOVINKA

Kniha, ktorá vznikla ako predloha televízneho seriálu, jeden z najlepších románov o emigrácii. Začína sa v roku 1983 v deň letného slnovratu, kedy do Rakúska utečú dve rodiny a niekoľko jednotlivcov. Čakanie na víza sa naťahuje na týždne a mesiace a nútené ničnerobenie vedie k sebaspytovaniu a bilancovaniu.

 
Případy soudce Ti. Zelený čaj s arsenikem

NOVÝ PRÍBEH SUDCU TI

NOVINKA

Ako každý rok cisár netrpezlivo očakáva osobnú dodávku čaju, aby mohol oficiálne privítať jar. Sudca Ti si tiež rád dopraje šálku dobrého čaju, prekvapí ho ale, keď je menovaný komisárom a vyslaný, aby dohliadal zber čaju pre cisára.

 
Výkřik techniky

NOVINKA

Výkrik techniky je nie len svojráznym literárnym kyberpunkom a fenomenologickou úvahou nad povahou reality, ale tiež temnou noirovou detektívkou a jemným podprahovým príbehom o sile rodiny.

 
Umělecká Vídeň

SPRIEVODCA

Putovanie Viedňou po stopách spisovateľov, básnikov, a maliarov a hudobníkov.

 
Panslávi v kaštieli
 
Život na šľachtickom dvore
 
Matúš Čák Trenčiansky
 
František Josef I.

Votrelec je našim derivátom.

Rozhovor s Jurajom Malíčkom, naším popkultúrnym guru. Opäť o knihách, ale aj o novom filme o Votrelcoch, o infantilnosti scenárov, o skúmaní fiktívnych mýtov, o rozdiele medzi pseudovedou a paravedou. O sile príbehov dobra so zlom a o tom, či by mal byť spisovateľ na svojom písaní existenčne nezávislý.

O knihách, čítaní, svete literatúry sa dozviete viac a pravidelne na stránkach Medziknihami.sk

Naše odporúčania

9,89 €
10,99 €