Aprílový kultúrny program na Kozej

Nový, srandovný mesiac je tu a s ním aj nový program na Kozej. Príďte k nám na knihy a na kultúru:


8. 4. 2024 - 6. 5. 2024
AUTISTI-ARTISTI (predajná výstava
)

Druhý aprílový deň je Svetovým dňom povedomia o autizme. Autistické centrum Andreas pri tejto príležitosti pripravilo v kaviarni SVÄG TO GO v priestoroch Artfora v Bratislave predajnú výstavu. Ak chceme autizmu porozumieť, musíme ho vnímať v jeho zložitosti, pestrosti, jedinečnosti i premenlivosti. A presne takéto sú aj vystavené obrazy, ktoré si môžete pozrieť a kúpiť od 8. apríla do 6. mája 2024. Peniaze získané z predaja krásnych a originálnych diel poputujú autorom a centru Andreas na nákup výtvarných pomôcok.

Event na FB je tu: https://fb.me/e/1h2WY8pjB


17. 4. 2024 o 18.00
Art Davidson v Artfore / Absynt naživo

Pocitová teplota mohla dosiahnuť mínus sto stupňov, no ani to ich nezastavilo. Partia ôsmich horolezcov sa v roku 1967 rozhodla podniknúť zimný prvovýstup na najvyššiu severoamerickú horu Denali známu ako Mount McKinley. Ako mohli vzdorovať zime, víchrom a nedostatku kyslíka vo výškach nad 5000 metrov?
Pozývame vás na stretnutie s Artom Davidsonom, jedným z účastníkov expedície, ktorá prepísala horolezecké dejiny a zároveň sa stala námetom jeho dokumentárnej knihy Sto pod nulou. S Artom sa bude rozprávať publicista a prekladateľ Samuel Marec.

Diskusia je súčasťou putovného festivalu Absynt naživo, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Event na FB je tu: https://fb.me/e/4j3Vgi8Fd


18. 4. 2024 o 18.00
Videné z nevidna (uvedenie knihy)

Táto kniha určite nie je všedná. Je to antológia poetiek a básnikov, ktorí sú alebo boli (tí, čo už nie sú medzi nami) nevidiaci. Niektorých pripravil osud o zrak od narodenia, iní oň prišli v detstve či v dospelosti. Príďte privítať túto krásnu knihu do Artfora a podľa odporúčania vydavateľa ju čítajte s otvorenými očami a srdcom, ale aj „vnútorným hmatom"! Knihu predstaví zostavovateľ antológie Milan Resutík, hosťom podujatia je Igor Hochel - editor publikácie, básne bude recitovať Štefan Bučko.

Event na FB je tu: https://fb.me/e/1EbQKR0EG


20. 4. 2024 - 11.00 - 17.00
Artforum na Dobrom trhu + mestská hra Prašina

Chystáte sa na Dobrý trh? Príďte si zahrať jednu z legendárnych mestských hier našej potulnej rozprávkarky Miriam (@Dievča bez hranostaja). Tento raz prinesieme na Panenskú tajomnú Prašinu aj s jej nezameniteľnou atmosférou.Príďte, hrať sa budeme od 11 až kým nám budú sily stačiť. Počasie vybavíme, tešíme sa na Vás!

Event na FB je tu: https://fb.me/e/3DoIsHkGs a tu: https://fb.me/e/3p0atDVo5


25. 4. 2024 - 18.00
Anton Baláž: Môj príbeh sa ešte nekončí (uvedenie knihy)

Príďte privítať knihu Antona Baláža, v ktorej sa rozhodol obzrieť za doterajším životom. Zaujímavý človek, zaujímavá kniha a zaujímavá diskusia. Moderuje Dado Nagy, knihu uvedie Peter Zajac.

Event na FB je tu: https://fb.me/e/6lz3EJrXb

30. 4. 2024 - 10.00
Posvieťte si s nami na sny: Krtov čiernobiely svet

Celý svoj život žil Krtko sám pod zemou, vo svete vlhka a tmy. Jedného dňa sa však dozvie o svete svetla a farieb. Bude mať Krtko odvahu vybrať sa nepoznanou cestou do neznáma?Príďte si vypočuť tento okúzľujúci príbeh o túžbe, nádeji, radosti a o hľadaní svetla v temnote. Vhodné pre deti od 2 rokov, Vstupné: 2€

Formulár na prihlásenie na cestu do krtkovej nory:
https://forms.gle/48SfciEEyTUVSWCq8

Podujatie realizujeme s podporou Fondu na podporu umenia

Event na FB je tu: https://fb.me/e/1Qjz988Qs


2. 5. 2024 - 18.00
Sofija Andruchovič: Amadoka (diskusia s autorkou)

Amadoka je jazero, ktoré kedysi bolo. Alebo vlastne nebolo?

Nová kniha vydavateľstva Artforum od Sofije Andruchovyč hovorí o vzťahu pamäti a zabúdania, o neúplnosti a neustálej premenlivosti ľudských osobností a osudov. Diskutovať príde Sofija Andruchovyč osobne, spoludiskutérka bude prekladateľka Veronika Goldiňáková. Moderuje Anna Siedykh a tlmočiť Ondrej Hubinský.

Podujatie realizujeme s podporou Fondu na podporu umenia

Event na FB je tu: https://fb.me/e/gLTxcPfMg


Tešíme sa na Vás!