Odporúčania z karantény: Han a Dušan

Kníhkupectvo je prirodzene miestom mnohých príjemných stretnutí a skvelých rozhovorov, momentálne to ale znamená, že sa z neho stáva miesto, ktoré pre zdravie nás všetkých nemusí byť bezpečné. Ak však niečo dokážeme aj zo zatvoreného kníhkupectva, tak je to pripraviť pre vás knižný zážitok! Naši kníhkupci sú vám preto stále k dispozícii. Sledujú knižné novinky, čítajú v domácej karanténe, píšu o knihách a o svoje dobrodružstvá myslenia sa s vami radi podelia. Každý týždeň vám tak prinesieme špeciálny knižný rebrík, zostavený podľa jedného z nich.

Han a Dušan

Han

Je kníhkupkyňa bratislavského Artfora, kde má na starosti cudzojazyčnú sekciu. S láskou a veľkým elánom vyberá z dlhých zoznamov to najlepšie, čo sa u nás dá zohnať po anglicky a nemecky. Najšťastnejšie sú chvíle pri hladkaní kníh o architektúre, grafickom dizajne, kníh plných ilustrácii pre deti, či komiksoch. Han sa ilustrovaniu venuje aj profesionálne - nedávno jej spolu s Patrikom Orieškom vyšiel knižný debut "Cesta do krajiny Draka", podieľala sa na knihe "Kvapky na kameni", ale tvorila aj pre Čierne diery, Slniečko, či Pucle. Obľubuje príbehy experimentálne, magicko-realistické, nejednoznačné a hlavne kreslené.

Dušan Šuster

Pracuje v internetovom obchode kníhkupectva Artforum. Dokončuje štúdium scenáristiky na VŠMU, venuje sa prozaickej a filmovej tvorbe a pôsobí ako redaktor. Inklinuje k trápnemu humoru a v karanténe na Záhorí mu trochu chýbajú reči jeho kolegov z e-shopu. V súčasnosti je spolu s Jurajom Kováčikom moderátorom literárneho podcastu Stanica Kozia 20. Pri beletrii zväčša nepohrdne avantgardnými, postmodernými či inak bizarnými prvkami, tieto úniky od reality sa však snaží kompenzovať čítaním non-fiction.