Odporúčania kníhkupcov: Veronika a Denis

Naši kníhkupci sú vám stále k dispozícii. Sledujú knižné novinky, čítajú, píšu o knihách a o svoje dobrodružstvá myslenia sa s vami radi podelia. Pravidelne vám tak prinesieme špeciálny knižný rebrík, zostavený podľa niektorých z nich.

Veronika a Denis

Veronika Michalová

Je dcérou svojich rodičov a matkou svojej dcéry. Moji rodičia, Vladimír a Jana vymysleli a založili Artforum tesne po tom ako vymysleli a založili mňa. S Artforom si teda už 30 rokov chodíme po svete a učíme sa v ňom žiť. Hoc som študovala psychológiu, už 2 roky robím vedúcu kníhkupectva na Kozej, kde sa starám o 5 skvelých kolegýň a kolegu a množstvo skvelých kníh. A už 7 rokov sa starám o najskvelejšiu Žofiu, moju dcéru.

Denis Mačor

Je jedným zo spomínaných 6 členov kníhkupeckej posádky, o ktorú sa Veronika stará. Denis je vyštudovaným filmovým scenáristom a dramaturgom. Okrem toho je šéfredaktorom literárneho portálu medziknihami.dennikn.sk, kde sa stará o všetkých prispievateľov, a zároveň aj sám prispieva. Šéfredaktorskú pozíciu zastáva aj v našich novinách Čo čítať?, ktoré môžete nájsť každý štvrťrok v kaviarňach, kluboch či kníhkupectvách po celom Slovensku. Najnovšie môžete Denisa aj počuť, a to priamo na našej podcastovej Stanici Kozia 20, napríklad v relácii Na okraji.