Májový kultúrny program na Kozej

Májový kultúrny program na Kozej

Máj je lásky čas. Nezabudnite preto, že vaša láska si zaslúži kvalitnú kultúru a krásne knihy. Čítať, rovnako ako aj darovať bozk, odporúčame pod kvitnúcou čerešňou. Najlepšie to padne po výživnej diskusii s podpísanou knihou či spokojným dieťatkom. Príďte, tešíme sa na vás!

Sofija Andruchovič: Amadoka (diskusia s autorkou) - POZOR! ZMENA ČASU KONANIA
2. 5. 2024 - 18.00 17.00
(Diskusia sa mala konať o 18.00, kvôli protestu ju presúvame na 17.00)

Amadoka je jazero, ktoré kedysi bolo. Alebo vlastne nebolo? Nová kniha vydavateľstva Artforum od Sofije Andruchovyč hovorí o vzťahu pamäti a zabúdania, o neúplnosti a neustálej premenlivosti ľudských osobností a osudov. Diskutovať príde Sofija Andruchovyč osobne, spoludiskutérka bude prekladateľka Veronika Goldiňáková. Moderuje Anna Siedykh a tlmočiť Ondrej Hubinský.

Podujatie realizujeme s podporou Fondu na podporu umenia

Event na FB je tu: https://fb.me/e/gLTxcPfMg


Posvieťte si s nami na ČĽUP ČĽUP (Oslava novej knihy pre najmenších čitateľov)
14. 5. 2024 o 10:00

Máte doma tých najmenších čitateľov? Príďte s nimi do Artfora na Kozej privítať najnovšiu krásku, knihu ČĽUP ČĽUP. Knihu predstaví potulná rozprávkarka Miriam Halamičková, autorka a logopedička Ľudmila Mičianová, ilustrátorka Petra Lukovicsová a vydavateľka Jana H. Hoffstädter (E.J. Publishing). Event je vhodný pre deti od 2. rokov, vstupné sú 2e.

Podujatie organizujeme s podporou Fondu na podporu umenia.

FB event tu: https://fb.me/e/6BifNQzBl


Posvieťte si s nami na sny: Vanda hľadá lásku
16. 5. 2024 o 17.00

Niekedy cítime, že nám niečo chýba. Dážďovke Vande napríklad chýba láska a preto neváha a vyberie sa ju hľadať.Pôvabná kniha pre deti, ktorej fantastické podprahové čaro ocenia aj dospelí. V podaní potulnej rozprávkarky Miriam sa môžete tešiť na dážďovkovú lavstory. Event je vhodný pre deti od 4 rokov, vstupné sú 2e.

Podujatie realizujeme s podporou Fondu na podporu umenia.

FB event tu: https://fb.me/e/3otpMk31i


Daniel Šmihula: Zabudnuté vojny (uvedenie knihy)
21. 5. 2024 o 18.00

Spoznajte konflikty a vojnové epizódy, ktoré sú v dnešnom slovenskom prostredí málo známe, no v danej dobe boli významné. Niektoré z nich sa dokonca odohrávali aj na našom území. Knihu prídu privítať manželia Harmanovci z vydavateľstva Artis Omnis, generál Pavel Macko, docent Marek Meško a Juraj Smatana. Moderuje Pavol Vitko, šéfredaktor časopisu Obrana.

FB event tu: https://fb.me/e/1hGTiZKvK

Cesta (z) mesta: Uvedenie knihy + diskusia
27. 5. 2024 o 18.00

Presťahovať sa za mesto je lákavejšou možnosťou pre čoraz väčší počet ľudí, ktorí sa snažia nájsť kvalitné a cenovo dostupné bývanie. Veď kto by nechcel bývať v rodinnom dome, no stále v blízkosti mesta? Ako sa menilo zázemie Bratislavy? Ako sa žije na predmestiach a aké sú výhody či nevýhody života v nich? Odkiaľ a kam sa sťahujeme a ako ďaleko dochádzame? O tom všetkom bude reč na diskusii s autormi knihy. Podrobnosti o evente zverejníme čoskoro.

FB event tu: https://fb.me/e/23GKwwDEW


Posvieťte si s nami na sny: Moje!
28. 5. 2024 o 10.00

To je moje! Nikomu to nedám, nepožičiam. Ani za nič! Vývojovú fázu "moje" poznajú všetci rodičia. Táto skvelá kniha môže pomôcť nielen deťom, ale vám, zúfalým či menej zúfalým dospelým. Príďte sa s drobcami pobaviť na tému vlastníctva a jeho zdieľania.

Event je vhodný pre deti od 3 rokov.
Vstupné: 2e
Podujatie organizujeme s podporou Fondu na podporu umenia.

FB event tu: https://fb.me/e/3xbm4R5M5


Severské mýty/Čas obojživelníkov (Uvedenie kníh)
29. 5. 2024 o 18.00

Príďte do Artfora privítať hneď dve knihy naraz: Oľga Gluštíková: Severské mýty (Skalná ruža, 2024) a Lenka Šafranová: Čas obojživelníkov (FACE, 2023). Hudobným hosťom večera je Dušan Havrilla. Čaká vás krst básnických zbierok, performancia aj zhudobnená poézia:

FB event tu: https://fb.me/e/7FvlkVVp2Zuzana Mojžišová: Kristus a iné miniatúry (uvedenie knihy)
30. 5. 2024 o 18.00

Príďte spolu s autorkou Zuzanou Mojžišovou privítať jej novú knihu. V štyroch desiatkach krátkych poviedok sa zrkadlí súčasnosť – plytká, ale aj hlboká, povrchná, ale aj zvnútornená. Autorka na malom priestore a neveľa vetami hovorí mnohé a na živo možno povie viac. Napríklad aj o Alzáčikovi, čo šiel prvý raz do roboty, alebo o Ignácovi, ktorého dojal kúsok toaletného papiera pohodený na ulici. A možno aj o srdci v gatiach. Podrobnosti upresníme čoskoro.

Podujatie realizujeme s podporou Fondu na podporu umenia.

FB event tu: https://fb.me/e/4wwho09EB