Júnový kultúrny program na Kozej

Jún, to je mesiac posledného vypätia pred letnými prázdninami. Mesiac dedlajnov, písomiek, predlžujúcich sa večerov, nákupov nafukovačiek a opaľovacích krémov. A mesiac posledných kultúrnych akcií na Kozej pred letom, v júli a auguste si dávame eventovú pauzu.

Príďte si užiť letnú atmosféru sem:

11. jún 2024 - 10.00
Posvieťte si s nami na sny: Zamatový králik

Zamatový králik je totálna klasika. Príbeh o hračkárskom zajkovi, ktorý chce byť ozajstným, živým tvorom, je prekrásny. Príďte si vypočuť rozprávku o láske a empatii v podaní našej Miriam.

Podujatie je vhodné pre deti od 3 rokov, vstupné: 2 e.
Prihlasovanie: https://forms.gle/eSAZWVfcdQk2kLCm6

Podujatie realizujeme s podporou Fondu na podporu umenia.

FB event tu: https://www.facebook.com/share/MSmne9bRDpPLZXXi/


11.jún 2024 - 17.00
Posvieťte si s nami na sny: Ako pes menom Mačka stretol mačku

Čo sa stane, keď pes menom Mačka stretne Mačku? Pôvabné pokračovanie knihy Pes menom Mačka posúva príbeh ďalej, stále však ide o rovnaké hodnoty - lásku k rôznorodosti a toleranciu. Príďte si vychutnať príbeh so skvelou Miriam.

Podujatie je vhodné pre deti od 5 rokov, vstupné: 2e

Podujatie realizujeme s podporou Fondu na podporu umenia.

FB event tu: https://www.facebook.com/share/jyX97jKN8x3ia5jA/


13. jún 2024 - 18.00
Josef Holcman v Artfore: Autorský večer "slováckeho Hrabala"

Pozývame vás na stretnutie s moravským spisovateľom a divadelníkom, pôvodne právnikom, neskôr hercom, divadelníkom a spisovateľom, autorom asi dvadsiatky kníh a niekoľkých divadelných hier. Večerom bude sprevádzať Alexander Balogh.

FB event tu: https://www.facebook.com/share/97MCYH2WUS4Qhne1/

18. jún 2024 - 18.00
litera fest: Jozed Puškáš a Dušan Dušek

Dušan Dušek a Jozef Puškáš sú priatelia, kolegovia, spisovatelia, spoluautori knihy Písať príbeh a obaja sú tento rok nominovaní na cenu Anasoft litera. Dušan Dušek s knihou Deti v daždi a Jozef Puškáš s románom Vivat, akadémia, zbohom, Čechov. Príďte si vypočuť si rozhovor nie dvoch, ale až troch priateľov.

FB event tu: https://www.facebook.com/share/UDvohJZDG6aBUz8J/20, jún 2024 - 18.00
Soňa Otajovičová: Náhradná dcéra (uvedenie knihy
)

Príďte s nami privítať debut Soni Otajovičovej do kníhkupectva Artforum. Kniha o hľadaní koreňov a zázemia v meniacom sa svete od mladej autorky je výnimočným príbehom mladej ženy menom Hana, ktorá sa vracia na miesto svojej mladosti, kde ju vychovávala jej teta, náhradná mama. Diskusiu moderuje Ivana Zacharová.

FB event tu: https://www.facebook.com/share/MsHZY7gpfHTxLfV4/21. jún 2024 - 18.00
Mária Horoščáková: deň letný (oslava dotlače knihy
)

"a vtedy im vypadli tie oči."

letom-svetom, cez uličky našej štvrti, naprieč piatimi útržkami života, slnko hreje v deň letný. príbehy bez veľkých písmen a malých postáv sprevádzajú ľudskou dušou, tanečným vírom, kôpkou nešťastia. so srdcom v náručí iných a smiechom nad všednosťou, ktorá zabolí, vezme nás poviedka za ruku a povie, pozri. hľa, žena.

V deň letný oslávime dotlač dňa letného, príďte si zaspomínať, potešiť sa. Z knihy prečíta Bibiana Ondrejková.

FB event tu: https://www.facebook.com/share/Vg8fvEUrx8xu58xP/


25. jún 2024 - 10.00
Posvieťte si s nami na sny: Chci psa a je mi fuk, co bude zač

Kto by nechcel malého, chlpatého, zlatého psíka? Milka určite. Nakoniec sa jej sen splní, no nie všetko je tak, ako si predstavovala a problémom rozhodne nie je venčenie. Príďte si vypočuť, ako to Milka zvládne.

Podujatie je vhodné pre deti od 2 rokov, vstupné: 2e.
Prihlasovanie tu: https://forms.gle/cwznnwcp4PGnZrsS6

Podujatie realizujeme s podporou Fondu na podporu umenia.

FB event tu: https://www.facebook.com/share/zwmz44sk3ua8Y8FD/


26. jún 2024 - 18.00
Dušan Taragel: Pán Hronu (uvedenie knihy
)

Pán Hronu je zbierka poviedok, ktoré ich autor, Peter Pišťánek, považoval za navždy stratené. Štyri roky po jeho smrti sa vynorili, aby poskytli svedectvo o jeho začiatkoch. Okrem 16 nájdených a doteraz neuverejnených poviedok zbierka obsahuje aj text Dušana Taragela o živote Petra Pišťanka. Moderuje Dado Nagy.

FB event tu: https://www.facebook.com/share/ENyhpEBw1qzxCAMC/


27. jún 2024 - 18.00
Alexandra Salmela: 56, či?

Píše po fínsky aj po slovensky. Alexandra Salmela je nielen autorkou, ale zároveň prekladateľkou svojej najnovšej knihy. Epizodická próza 56, či? vznikala počas roka, ktorý okrem osobných katastrof postihla i globálna pandémia. Novú knihu Knižnej edície ASPEKT predstavia autorka/prekladateľka Alexandra Salmela a editorka Jana Cviková.

Podujatie realizujeme s podporou Fondu na podporu umenia.

FB event tu: https://www.facebook.com/share/bvk4sKsq46h6e3D3/Užite si krásne leto a nezabudnite, že fantastické knihy budú na Kozej 20 stále, aj cez prázdniny. Aj tie papierové, aj tie E (tie sa dobre balia na dovolenku). Tak sa zastavte!