Tady to musí být / Následky lásky - 2 DVD

PAOLO SORRENTINO

2 x DVD

Dva oceňované filmy svetoznámeho talianskeho režiséra Paola Sorrentina. Dva pohľady na starnúceho muža: rocker, ktorého do reality vtiahne túžba pomstiť rodinu, ktorá trpela v Osvienčime a letargický, osamelý pán, ktorému život zmení láska. Filmové lahôdky v dvojbalení.

 
Štyridsať rokov v tajných službách

TAJNÉ SLUŽBY

ŽIVOTOPIS

Život Vladimíra Krivoša pripomína dobrodružný román. Spolupracoval s tajnými službami za cárskeho aj boľševického režimu, ktoré využívali jeho jazykové znalosti. Ovládal všetky slovanské, väčšinu európskych a viaceré iné jazyky vrátane sanskritu a čínštiny, ako aj umelé esperanto či volapük. Bol viackrát zatknutý a obvinený zo špionáže, niekoľko rokov strávil vo vyhnanstve.

 
Bublina 1.

PRE DETI

Nový detský časopis plný dobrých vecí od slovenských autorov. Bublina je pestrý časopis, v ktorom si každé dieťa nájde to svoje.

 
Umělecká Vídeň

SPRIEVODCA

Putovanie Viedňou po stopách spisovateľov, básnikov, a maliarov a hudobníkov.

 
Superinteligence
 
Nebezpečná mělčina
 
Konec lidské evoluce
 
Odpojený muž

Votrelec je našim derivátom.

Rozhovor s Jurajom Malíčkom, naším popkultúrnym guru. Opäť o knihách, ale aj o novom filme o Votrelcoch, o infantilnosti scenárov, o skúmaní fiktívnych mýtov, o rozdiele medzi pseudovedou a paravedou. O sile príbehov dobra so zlom a o tom, či by mal byť spisovateľ na svojom písaní existenčne nezávislý.

O knihách, čítaní, svete literatúry sa dozviete viac a pravidelne na stránkach Medziknihami.sk

Naše odporúčania

7,19 €
7,99 €