Oči modrého psa

NOVINKA

ODPORÚČAME

Magické poviedky z raného obdobia skvelého kolumbijského spisovateľa. Poetika, nečakané pointy, osamelosť, láska, sny.
Gabriel García Márquez bol kolumbijský spisovateľ, jeden z hlavných predstaviteľov latinskoamerického magického realizmu. Za prínos do svetovej literatúry 20. storočia dostal v roku 1982 Nobelovu cenu. Zbierka poviedok Oči modrého psa je knihou plnou emócií a éterickej ľahkosti ľudských túžob.
Jednoduché príbehy sú prekladané pointami s nevšednou fabulačnou schopnosťou autora tak, aby po ich dočítaní zapadli jedna do druhej ako prsty na rukách. Kniha v minulosti vyšla v populárnej edícii svetovej beletrie MM.

 
Muž, který zapomněl, že má ženu

NOVINKA

ODPORÚČAME

Zábavný aj dojemný príbeh manžela postihnutého úplnou amnéziou.

 
Komodo

DETSKÁ DOBRODRUŽNÁ KNIHA

V knihe Petra Sísa je málo textu, no o to viac krásnych ilustrácií a zavedie vás medzi rozprávkových aj skutočných drakov.

 
Chceli by sme Vám oznámiť, že zajtra nás aj s rodinami pozabíjajú

NOVINKA

História, príčiny a priebeh rwandskej genocídy a sugestívna správa o súčasnej spoločnosti, ktoré je stále zložená z nepotrestaných vinníkov a preživších obetí.

 
Všetkým dňom koniec

NOVINKA

Aká náhoda rozhodne, či ľudský život skončí, alebo či bude pokračovať? Tento román sa skladá z piatich „kníh“, v ktorých sa osud židovskej dievčiny uzatvára iným spôsobom.

 
Tri mačiatka tety Mily

DETSKÁ KNIHA
4-6 rokov

Pôvabná slovenská knižka o malých mačiatkach vhodná ako prvé čítanie pre predškolákov a prváčikov.

Andrej Bán: Na juh od raja

25 krajín, 25 rokov, príbehy obetí vojen, exodov a prírodných katastrof. Stovky fotografií z Kosova, Bosny a Hercegoviny, Gruzínska, Pakistanu či Afganistanu. To je v skratke práca a život fotografa a reportéra časopisu týždeň, humanitárneho pracovníka, ktorý dlhodobo spolupracuje s organizáciou Človek v ohrození - Andreja Bána. Osemdesiatdva čiernobielych dokumentárnych fotografií doplnených pútavým rozprávaním o živote ľudí v krízových oblastiach nájdete v jeho novej knihe Na juh od raja.

O knihách, čítaní, svete literatúry sa dozviete viac a pravidelne na stránkach Medziknihami.sk

Naše odporúčania