Šum času

Šum času

Pocta Juliana Barnesa Dmitrijovi Šostakovičovi: hudobnému géniovi, konformistovi, hračke v rukách moci. Významný anglický spisovateľ a novinár Julian Barnes (1946, Leicester), laureát Man Bookerovej ceny, je nášmu čitateľovi dobre známy.
Novinku nájdete vo všetkých našich kníhkupectvách.

Vojde kôň do baru

Vojde kôň do baru

Večerné predstavenie standup komika Dovale G. v malom izraelskom meste v ešte menšom suterénnom bare. Publikum si najprv užíva okúzľujúceho, nevypočítateľného i odpor vzbudzujúceho, no skúseného komika.
Novinku nájdete vo všetkých našich kníhkupectvách.

Na ceste

Na ceste

Legendárna biblia bítnickej generácie, jedna z najlepších kníh minulého storočia. Kultový román a základný kameň bítnickej literatúry.
Dotlač v novej obálke a tvrdej väzbe nájdete v našich kníhkupectvách.

Podkarpatská Rus v dějinách Československa 1918-1946

Ďalšia z kníh uznávaného historika odborníka na česko - slovenské dejiny 20. storočia a na vytváranie národov v priestore východnej a juhovýchodnej Európy sa zameriava na dvadsaťročie, kedy súčasťou Československa bolo aj územie Podkarpatskej Rusi.

Rozhovory s Carlem R. Rogersem

Rozhovory s Carlem R. Rogersem

Známy psychoterapeut Carl R. Rogers absolvoval počas svojho života mnoho rozhovorov s významnými osobnosťami nielen psychológie, ale i dalších oborov.

Mladá nevesta
Cestovatel, věž a červ
Petrichor
Tantalópolis

Laureát ceny Anasoft litera 2016.

Opojenie z premeny

Prvé slovenské vydanie klasického diela velikána svetovej literatúry.

Raketa 8/2016

Bilqiss

Vedieť porozumieť odlišnej kultúre, pochopiť a akceptovať ju patrí medzi najväčšie výzvy súčasného sveta. Literatúra tu patrí medzi nenahraditeľné možnosti ako čeliť tejto výzve. Román Bilqiss francúzsko-marockej spisovateľky Saphie Azzeddine ponúka aj iné riešenie: vzoprieť sa a neprijať dominantné sociálne normy a zaplatiť za to najvyššiu cenu.

O knihách, čítaní, svete literatúry sa dozviete viac a pravidelne na stránkach Medziknihami.sk

Naše odporúčania