Stoner

Stoner

Precízny jazyk Johna Williamsa nemilosrdne opisuje Stonerov život. Nie je plný nevšedných udalostí, výrazných vzostupov a pádov, ale malých životných radostí, ktoré dokázal nájsť aj napriek sérii síce obyčajných, ale neľútostných tragédií. Kniha sa pred pár rokmi znova vynorila zo zabudnutia a svojím precíznym až nemilosrdným jazykom si získala tisíce čitateľov v mnohých európskych krajinách.
Novinku z vydavateľstva Artfórum nájdete v našich kníhkupectvách.

Hlbokomorské rozprávky CD

Zavrieť oči,zadržať dych a ... pomaličky sa môžete ponoriť do magického hlbokomorského sveta kde na Vás čaká podmanivý hlas herca Roberta Rotha, obľúbené príbehy hlbokomorskej ryby Biby a hada Rada spolu so skvelou hudbou klaviristu Vladislava Slnka Šarišského.
Audioknihu z vydavateľstva Artfórum ponúkame v predpredaji.

Vojna nemá ženskú tvár

Vojna nemá ženskú tvár

Kniha Vojna nemá ženskú tvár najčerstvejšej držiteľky Nobelovej ceny za literatúru Svetlany Alexijevič vychádza v slovenskom preklade už druhý raz. Oproti prvému vydaniu z roku 1990 však ide o rozšírenú verziu, objavujú sa v nej pasáže vyškrtnuté bdelým sovietskym cenzorom i celkom nové výpovede pamätníčok Veľkej vlasteneckej vojny.
Knihu ponúkame v predpredaji.

Hávedník

Hávedník / Dvořák

Všade okolo nás je veľa živočíchov, ktoré väčšinou nevnímame alebo ich nevidíme či ich vidieť radšej ani nechceme. Delíme sa s nimi o záhradu, byt, posteľ alebo aj o vlastnú kožu. Stojí za to dozvedieť sa, ako žijú, kto sú a aký je ich príbeh. Nepozerať na nich len ako na akúsi háveď. Pozrieť na ne i očami vedca a niečo sa o nich, a aj o sebe, dozvedieť. V Hávedníku.

Citadela - kompletný preklad
Slovenské dejiny od úsvitu po súčasnosť
Náš António + DVD
Balada o srdci / The Ballad of the Heart

Dievčatko so srdcom na dlani putuje snovou krajinou, aby našlo stratenú lásku a porozumenie.

Uspávanky - CD

Nápad nahrať uspávanky má asi toľko, koľko má náš najstarší syn Jonatán Amos. Štrnásť rokov mi trvalo, kým som sa dostal k tomu, aby som ich pre naše (a ďalšie) deti naozaj nahral.

Umění francouzské kuchyně 2
Myslete na děti!

Komu nadělit Krchovského?

J.H.Krchovský je žijící klasik. Jeho verše jsou jako skladby AC/DC nebo ZZ Top. Základní tvar a náladu netřeba měnit. Proč páchat nějaké divné veletoče? A v knihkupectvích mají jeho knihy taky rádi. Poezie, kterou si lidi kupujou. Příští týden vyjde nová kniha Já už chci domů.

O knihách, čítaní, svete literatúry sa dozviete viac a pravidelne na stránkach Medziknihami.sk

Naše odporúčania

AD SK s.r.o t Náš internetový obchod podporila spoločnosť AD SK s.r.o.