Ryby nemajú nohy

Ryby nemajú nohy

Román Ryby nemajú nohy s podtitulom „rodová sága“ sleduje osudy jednej rodiny od prelomu 19. a 20. storočia až po súčasnosť, od dedinky vo východných fjordoch až po Keflavík, „najčernejšie miesto na Islande“, kde sú iba „tri svetové strany: vietor, more a večnosť“. Keď začne o rybách (hoci aj nohy nemajú), rybároch, sieťach života, láske, priateľstve, búrke a Bohu rozprávať mág atmosféry, čarodej príbehov, majster slova Jón Kalman Stefánsson – neostáva človek nič iné, len čítať, čítať, čítať až do konca. Román bol nominovaný na Islandskú literárnu cenu (2013) a Cenu Severskej rady za literatúru (2015).
Novinku z vydavateľstva Artforum si môžete objednať v predpredaji.

Časy zo second-handu

Časy zo second-handu

Koniec sovietskeho impéria z prvej ruky – očami držiteľky Nobelovej ceny za literatúru Svetlany Alexijevič. Na trpezlivo zbieraných ľudských osudoch ukazuje, ako sa veľké dejiny dotýkajú tých najobyčajnejších ľudí. Mozaika stoviek rôznych hlasov znie v jednom mohutnom akorde, no napriek tomu nezaniká ani individualita konkrétneho človeka. Čo sa stane s človekom, keď padne impérium? A čo sa stane so všetkou tou vierou, ktorú v sebe mali milióny? Vyparí sa? A dá sa vôbec zo dňa na deň začať veriť niečomu inému?
Novinku nájdete v našich kníhkupectvách.

Červená kniha

Červená kniha

Zásadné a zatiaľ nepublikované dielo C. G. Junga, ktoré vrhá svetlo na pôvod jeho psychologických teórií. Znalci ho nazývajú „kľúčom“ Jungovho diela. C. G. Jung svoje sny, vízie a fantázie stvárňoval vo svojom denníku, v unikátnom ilustrovanom odkaze, v knihe veľkého formátu umelecky aj farebne detailne prepracovanej a Jungom vlastnoručne podpísanej. Rukopis viazaný v červenej koži okrem písomných záznamov obsahuje viac ako 200 celofarebných autorových obrazov.
Novinku nájdete v našich kníhkupectvách.

Jeden z nás: Príbeh o Nórsku

Jeden z nás: Príbeh o Nórsku

Oslo, 22. júl 2011, 77 mŕtvych ľudských bytostí zabitých jediným človekom s jasnou víziou a presvedčením. Jediný deň, ktorý navždy zmenil dejiny Nórska, zasial obavy do jeho obyvateľov a zmenil životy desiatkam dotknutých rodín. Jeden z nás od nórskej reportérky Asne Seierstad nie je chronologickým súpisom udalostí a vyčíslením strát, ale hlbokým pohľadom na osobu Andersa Behringa Breivika, masového vraha, muža zúfalo túžiaceho po sláve a uznaní.
Novinku nájdete v našich kníhkupectvách.

Básničky pre domáce paničky

Básničky pre domáce paničky

Básničky pre domáce paničky sú voľnou kompozíciou, v ktorej stretávame 62 rozličných mien a bezprostredne odvíjajúcich sa hlasov dnešných mladých žien. Tie rozprávajú príbehy priamo uprostred svojich práve prežívaných osobných, intímnych každodenných situácií, konfliktov, vzťahov, mužov, žien, detí, problémov, úvah, predstáv, túžob, absurdít a banalít dní a nocí, nádejí, frustrácií, fóbií, smiešností, nepokojov, nezmyslov a veľkej prázdnoty až po vlastný balans na hranici života a smrti.
Novinku z vydavateľstva Artforum nájdete v našich kníhkupectvách.

Na sútoku

Na sútoku

Monika Kompaníková, laureátka našej najprestížnejšej spisovateľskej Ceny Anasoft litera, opäť raz bravúrne potvrdzuje svoj talent, rozprávačské umenie i schopnosť pozrieť sa svet prenikavými, všímavými očami. Román Na sútoku je príbehom dvoch žien a jediného dňa. Príbeh z detailov príbytkov, rastlín aj zvierat a najpravdivejšia je vo chvíľach, keď sa z krajiny v neustálom pohybe stáva krajina mysle.
Knihu z vydavateľstva Artforum nájdete v našich kníhkupectvách.

Jak se píšou dějiny
Obejměte svého vnitřního kritika
Rozum: návod na použitie

Chcete odmeniť šikovných žiakov, predškolákov či učiteľov a neviete si vybrať? Pripravili sme výber knižiek podľa vekových kategórií a niečo navyše…

Snadno & rychle 2

Autor Pražské kuchařky a celé řady úspěšných kuchařských knih Roman Vaněk navazuje touto novou publikací na knižní bestseller Snadno & Rychle, kterého se jen během prvních dnů od vydání prodalo několik desítek tisíc kusů.

Rastlinné antibiotiká
An Echo Flies - CD

Môže nám už konečne niekto vysvetliť, čo je to láska?

Jón Kalman Stefánsson je jedným z najprekladanejších a najoceňovanejších islandských autorov a vďaka prekladateľke Zuzane Stankovitsovej, jedinej prekladateľke z islandského jazyka u nás, máme možnosť jeho knihy čítať aj v slovenčine. Po pôvabnom románe Letné svetlo a potom príde noc vychádza v Artfore kniha Ryby nemajú nohy a práve túto knihu príde Stefánsson osobne predstaviť na Slovensko

O knihách, čítaní, svete literatúry sa dozviete viac a pravidelne na stránkach Medziknihami.sk

Naše odporúčania

AD SK s.r.o t Náš internetový obchod podporila spoločnosť AD SK s.r.o.