Impérium

Impérium

Kniha Impérium je výsledkom viacerých autorových ciest po bývalom Sovietskom zväze, najmä z posledného putovania v rokoch 1989-1991, teda času, keď sa v ZSSR diali rozhodujúce udalosti, zavŕšené rozpadom komunistickej veľmoci. Ryszard Kapuściński je otec poľskej reportážnej školy, autor mnohých úspešných kníh reportážneho žánru. Svetové uznanie mu priniesli najmä reportáže z krajín tretieho sveta (Afrika, Južná Amerika).
Novinku nájdete v našich kníhkupectvách.

Máni Steinn

Máni Steinn

Koncom roka 1918 prežíva Island turbulentné obdobie: vybuchne sopka Katla, v meste vypukne epidémia španielskej chrípky a krajina sa pripravuje na vyhlásenie nezávislosti od Dánska. Na tomto historickom pozadí sa odvíja príbeh o šestnásťročnom chlapcovi Mánim Steinnovi, ktorého stredobodom života sú filmy. Sjón je umelecké meno islandského básnika, spisovateľa a textára. Jeho diela boli preložené do vyše 25 jazykov, preslávil sa aj spoluprácou so speváčkou Björk.
Novinku nájdete v našich kníhkupectvách.

Rusko, Ukrajina a my

Rusko, Ukrajina a my

Je Ukrajina umelý štát? Prečo je Rusko také veľké? Je jeho zahraničná politika racionálna a prečo vsadili len na vývoz ropy a plynu? Na tieto a mnohé ďalšie otázky odpovedá Alexander Duleba, ktorý za posledné roky patrí k najcitovanejším slovenským analytikom. V knižnom rozhovore sa venuje dejinám, migračným vlnám, vzniku aj fungovaniu štátov. Sústredí sa najmä na vývoj v Rusku a na Ukrajine, ale neobchádza ani ďalšie postsovietske štáty.
Novinku nájdete v našich kníhkupectvách.

Ticho a hluboký klid

Ticho a hluboký klid

Tisíce ľudí na celom svete obohatili svoj duchovný život o každodennú prax kresťanskej meditácie a tichej modlitby, ako ju učil benediktínsky mních John Main, ktorý napísal niekoľko kníh o kontemplatívnej modlitbe. Kľúčové pasáže z hlavných Mainových diel sú v knihe prakticky usporiadané do 365 meditácií na každý deň.
Novinku nájdete v našich kníhkupectvách.

Radosť evanjelia na Slovensku

Radosť evanjelia na Slovensku

Nakoľko dokážeme byť ako cirkev aj sebakritickí a priznať si svoje omyly a hriechy? Nakoľko sme ako cirkev dnes, po dvadsiatich piatich rokoch slobodného života spolutvorcami spoločenského vývoja na Slovensku? Autori publikácie si kladú za cieľ predstaviť súčasnú situáciu katolíckej cirkvi na Slovensku.
Novinku nájdete v našich kníhkupectvách.

Podvolení

Podvolení

Dlho očakávaný český preklad kontroverznej knihy francúzskeho spisovateľa, ktorá vo Francúzsku vyšla bezprostredne po islamistických útokoch v Paríži a vyvolala veľký rozruch. Houellebecq v „Podvolení“ popísal dystópiu moslimského Božieho štátu vo Francúzsku, za čo bol obvinený z islamofóbie a rasizmu.
Bestseller nájdete v našich kníhkupectvách.

Kabala
Doba z druhé ruky. Konec rudého člověka
Lovci mamutov a tí druhí

Názov knihy je ponáškou na slávny román Lovci mamutov s prídavkom „a tí druhí“, pretože rozprávania Pavla Dvořáka sa nezastavilo pri lovcoch zo staršej doby kamennej, ale plynule pokračovalo až do staroveku, na samý okraj rímskej kapitoly slovenskej histórie.

Superpotraviny do všech jídel

Rychle, zdravě a lahodně – snadná cesta, jak jíst dobře! 10 superpotravin pro zdraví celé rodiny: Quinoa, cizrna, kadeřávek, sladké brambory, borůvky, vejce, med, kokosový olej, řecký jogurt, vlašské ořechy

Najkrajšie Rozprávky 29

Alessandro Baricco: Smith & Wesson

Prvý febuárový utorok v relácii knihy z Artfora, ktorú pravidelne o pol desiatej vysiela Rádio_FM, odporučila prekladateľka, recenzentka a vydavateľka Aňa Ostrihoňová knihu Alessandra Baricca Smith & Wesson. Zajtra v utorok 9.2. v Ráne na eFeMku bude hovoriť o knihe laureáta Nobelovej ceny za literatúru Patricka Modiana Zlatíčko. Počúvajte, knihu budete môcť aj vyhrať.

O knihách, čítaní, svete literatúry sa dozviete viac a pravidelne na stránkach Medziknihami.sk

Naše odporúčania

AD SK s.r.o t Náš internetový obchod podporila spoločnosť AD SK s.r.o.